KADA ĆEMO OBUZDATI KORONU? Ana Gligić dala prognozu za Srbiju
EPIDMIOLOG DR Ana Gligić veruje da ćemo za mesec ili dva obuzdati epidemiju.
Foto: Printscreen/RTS
U izjavi za “Novosti” ona kaže da je “povećan obuhvat imunizacijom, a ima i još mnogo zaraženih koji "prave" kolektivni imunitet.
- U naletu talasa imali smo 10 dana po oko 7.000 inficiranih, to je ukupno 700.000 koji su samo u tom mahu stekli imunitet i sigurno imaju bolju memorijsku zaštitu i antitela nego što se ijednom vakcinom može dobiti - kaže dr Gligić. - Može da se desi neka nova mutacija, ali ako se vakcinacijom zaustavi širenje infekcije, onda su manje šanse za prenošenje, jer virus se menja prelaskom sa jednog na drugog "domaćina".
ZELENSKI, MRTVI SU: Stravičan snimak i brutalna poruka, javio se Kadirov (VIDEO)
ČEČENSKI lider Ramzan Kadirov objavio je snimak likvidacije ukrajinskih vojnika u Kostjantinjivki u Donjeckoj oblasti u Ukrajini na svom Telegram kanalu.
07. 02. 2026. u 17:05
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (1)