POČAST DIANI BUDISAVLJEVIĆ: Inzbruk se spasiteljki hiljada srpske dece iz logora NDH zahvalio spomen-pločom
NA rodnoj kući Diane Budisavljević u austrijskom gradu Inzbruku postavljena je spomen-ploča zahvalnosti zbog njenog podviga spasavanja hiljada srpske dece iz logora NDH.

Foto Arhiva
Odluku da se postavi obeležje doneo je jesenas Senat grada Inzbruka, koji je usvojio i tekst koji opisuje njen podvig.
- Tek nekoliko godina nakon njene smrti, Dianin humanitarni angažman je postao poznat i u njenom rodnom gradu. Ovom pločom grad Inzbruk odaje počast ovoj hrabroj ženi - stoji na ploči.
Preporučujemo

ZAHVALNOST VELIKOJ HEROINI: Beograd uskoro dobija spomenik Diani Budisavljević
31. 03. 2021. u 18:13

VLADIKA JOVAN: Memorijalni kompleks za decu sa Kozare i Dianu Budisavljević
01. 03. 2021. u 15:36

VELIKA POČAST ZA NAŠU HEROINU: Vrtić u Insbruku zvanično nazvan po Diani Budisavljević
26. 02. 2021. u 09:53

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"ĐEDOVI TE PROKLELI!" Veljko besan na prezimenjakinju, slavi Oluju
SIN pevačice Svetlane Cece Ražnatović, Veljko Ražnatović, važi za velikog rodoljuba, a sada ga je razbesnelo to što je jedna njegova prezimenjakinja učestvovala u godišnjici proslave "Oluje".
03. 08. 2025. u 10:36
Komentari (1)