"VAKCINACIJA JE SPAS - NE POSTOJI ALTERNATIVA": Mirsad Đerlek - "Sve ćemo učiniti da sačuvamo živote"
DRŽAVNI sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je večeras da je vakcina jedini spas i izlaz iz situacije izazvane korona virusom, naglasivši da ne postoji alternativa vakcinaciji.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Đerlek je u Novom Pazaru za RTS rekao da je u poslednjih 20 dana napravljen pomak i da je sada u tom gradu vakcinisano oko 12 odsto punoletnih građana.
Kada je reč o starijima od 75 godina, u Novom Pazaru je 24 odsto vakcinisanih, kaže Đerlek i dodaje se polako budi svest u tom gradu.
- Daleko smo od cilja, ali ipak se isplati trud i rad na terenu - naveo je.
Govoreći o Sjenici, Đerlek je naveo da je u tom mestu vakcinisano 11 odsto punoletnih građana i 21 odsto starijih od 74 godina.
Kaža da je u Tutinu loša situacija jer je vakcinisano svega 4,5 odsto stanovnika.
On je rekao da je potrebno ići ka ljudima i razgovarati sa njima jer nisu svi imali priliku da se prijave putem eUprave ističući da je svaki razgovor koristan jer su ljudi puni dezinformacija.
- Postavljam samo jedno pitanje - koliko je ljudi umrlo od korone, a koliko od vakcine? - kaže Đerlek.
On je najavio da će se nadležni truditi da ubrzaju imunizaciju i da je veliki broj građana zainteresovan za vakcinu ali da iz mnogih razloga nisu mogli da se prijave preko eUprave.
Od utorka će u 50 gradova u Srbiji početi da rade punktovi gde će vakcinacija biti moguća bez prijave, a Ðerlek kaže da će u ponedeljak u Vladi biti održan sastanak na kojem će se odrediti koji će to biti gradovi, a ima mnogo prijavljenih.
- Svakako sam siguran da ćemo uspeti da dođemo do konačnog cilja, a to je da se do kraja maja ili početka juna vakciniše 2,5 miliona ljudi, kako mogli lakše da dočekamo ovo leto u odnosu na prošlu godinu - rekao je Đerlek.
Podseća da je juče stigao prvi kontigent vakcina iz Kovaks sistema i da se u ponedeljak očekuju vakcine "Sinofarm" za 250.000 ljudi.
Dodaje da u utorak stižu i "Fajzerove" vakcine, kao i da će doći nove doze "Sputnjika Ve".
Đerlek je poručio da će biti dovoljno vakcina za sve one koji su zainteresovani i da se nada da će se Srbija u aprilu približiti drugom milionu kada je reč o broju revakcinisanih.
Ističe da je važna pomoć lokalnih samouprava i da je potrebno da građani shvate da je vakcina jedini spas protiv korone.
- Ne postoji alternativa, sve ćemo učiniti da spasimo što veći broj života - zaključio je Mirsad Đerlek.
Preporučujemo
"IMA RAZLOGA ZA OPREZ - NE I ZA STRAH": Doktor Elizabeta Ristanović optimistična
03. 04. 2021. u 18:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)