"VAKCINIŠITE SE ČIM BUDETE MOGLI": Doktorka koja je pre deset dana primila cepivo ima važnu poruku za sve

PROFESORKA Vesna Šuljagić, epidemiolog i načelnica Odeljenja za prevenciju i kontrolu bolničkih infekcija Vojnomedicinske akademije zalaže se za što masovniju vakcinaciju stanovništva, jer se tako, kako kaže, virus stavlja pod kontrolu.

ВАКЦИНИШИТЕ СЕ ЧИМ БУДЕТЕ МОГЛИ: Докторка која је пре десет дана примила цепиво има важну поруку за све

Foto: Printskrin

Profesorka Šuljagić, koja je pre deset dana primila prvu dozu „Fajzerove" i „Biontekove" vakcine kaže da se dobro oseća i da je srećna i zadovoljna.

- Sanjala sam dan kad će stići vakcina. Mi na fakultetu učimo decu da je onaj momenat kad dobijemo vakcinu najvažniji. Virus je do sad kontrolisao nas, a sad mi preuzimao kontrolu nad njim, pod uslovom da ispunimo sve protokole - rekla je gostujući u Jutarnjem dnevniku epidemiliog Vesna Šuljagić.

Prema njenim rečima, ona uprkos vakcini neće skidati masku ni posle druge doze, sve dok se ne dođe do kolektivnog imuniteta.

- Ja sam strogi "infection control". Brinem o pacijentima i u bolnici tako da smo u obavezi da poštujemo mere. Moja poruka je vakcinisati se što više - navodi načelnica Odeljenja za prevenciju i kontrolu bolničkih infekcija Vojnomedicinske akademije.

Ona ne očekuje neženjene efekte vackine.

- Treba misliti o slobodi nakon vakcinacije, Kad se dovoljno zaštitimo, to znači da će moći da se viđamo s najmilijima, da putujemo, da lečimo sve pacijenete, ne samo one od kovida.

Profesorka Šuljagić kaže da u početku pandemije imala strah od nepoznatog, ali da se danas, kad je upoznala virus plaši njegovih posledica.

- Videli smo da nije naivan, oni koji su pobedili završavaju na klinikama za neurologiju, pulmologiju, ovaj virus narušava opšte stanje i zato moramo da se orijentišemo na prevenciju koja će nam pomoći da u drugom delu godine budemo optimističniji - dodaje dr Šuljagić.

Komentarišući trentuno bolje brojke kad je reč o novozaraženima, profesorka ponavlja da nema opuštanja, i da se zbog komplikacija mora održavati pozornost.

- Moja poruka je, vakcinišite se čim budete mogli, to je svetlo na kraju tunela, bez straha, godinu dana je dugo i ovo je pobeda nauke - zaključila je profesorka Šuljagić.

(RTS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara