"NIJE MI JASAN NESTOROVIĆ" Doktor Kon iskreno o odnosu sa kolegama i strahu od korone
GODINU za nama obeležio je virus - dugotrajan, iscrpljujući, smrtonosan. Epidemija korone izrodila je mnoge heroje, pacijente i lekare, a onda i obične građane koji se nisu libili da pomognu.
Foto: Printscreen
Član Kriznog štaba, epidemiolog dr Predrag Kon upravo je 2020. obeležio kao ličnost koja je na mnoge načine prešla preko svojih granica, a sve u želji da, kako on to često i govori, "izađemo iz ratnog stanja" i "pobedimo ovu pošast".
O strahu da je i sam zaražen...
- U svakodnevnom sam kontaktu sa osobama koje imaju koronu. Ovde u Gradskom zavodu za javno zdravlje konstantno sam u razgovoru sa tehničarima koji su u dodiru sa zaraženima. Ipak, iako sam u kontaktu, nisam mislio da sam zaražen jer, verujte, ovde ne možete videti nikoga da ne nosi masku ni na trenutak. Nisam nikada bio u samoizolaciji.
O odnosu sa drugim kolegama i doktorom Nestorovićem
- Svakako da sam imao određenih razočaranja, a najteže su mi padali napadi koji su dolazili od ljudi sa kojima sam radio i sarađivao. Strašno me je zaboleo napad mog profesora, doktora Radovanovića. Ipak, volim da kažem da će istorija da sudi o tome šta se događalo, koje su odluke bile dobre, a koje ne.
Mnogo pažnje u javnosti je izazvao njegov odnos sa doktorom Nestorovićem.
- On je napustio Krizni štab svojevoljno i nemam šta dalje da komentarišem. Samo mi nije jasno zašto on kada je već izašao iz Kriznog štaba nastavlja da komentariše odluke Štaba? To mi nije jasno, zaista.
Cepanje lekara
- Najznačajnije za mene je što je došlo do pokušaja cepanja lekara. O tome nema ni govora. Mi smo svi, ponavljam, na istom zadatku. Mere koje su preporučene usvojene su mahom zajedničkom odlukom. Bilo je cepanja u razmišljanjima, ali odluke koje su donete su zajedničke.
Doktor Kon govorio je i o svojoj ljubavi prema muzici.
- Ja sam potpuno drugačiji čovek od ovog kojeg viđate svakodnevno. U javnosti ja sam profesionalac, lekar koji brine za zdravlje nacije. Privatno, ja sam čovek pesme, šale... Često se dešava da dođem kući nakon nekog gostovanja i upitam ukućane: "Jeste gledali onog Kona, je l’ bio dosadan kao i uvek?".
(Blic)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (2)