SPUTNJIK V PROŠAO SVE TESTOVE U SRBIJI: Može da počne imunizacija ruskom vakcinom
VAKCINA Sputnjik V prošla je sve neophodne testove u Agenciji za lekove i medicinska sredstva.
Foto: AP
Ruskoj vakcini je potvrđen kvalitet i može da počne da se daje.
U Srbiju je juče stiglo 2.400 doza vakcine Sputnjik V, a početkom 2021. godine očekuje se i znatno veća količina, pa se masovna vakcinacija ovim cepivom očekuje u drugoj polovini januara.
Podsetimo, u Srbiji je 24. decembra počela vakcinacija protiv korona virusa vakcinom kompanija Fajezer i Biontek.
- Bitno je da su sve besplatne, ne bih želeo da se širi priča koja je kvalitetnija i bolja, može se birati, ali u zavisnosti šta imamo na lageru - izjavio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja dr Mirsad Đerlek.
(Kurir.rs)
Preporučujemo
STIŽE SPUTNjIK V: Lazanski otkrio koliko će koštati ruska vakcina protiv korone (VIDEO)
05. 12. 2020. u 14:52
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (1)