Institut "Banjica" više nije kovid bolnica

Biljana Ristivojević

26. 08. 2020. u 08:56

INSTITUT "Banjica" u Beogradu od danas prima prve non kovid pacijente.

Институт Бањица више није ковид болница

Foto: I. Marinković

Profesor Zoran Baščarević je rekao za RTS da Institut izlazi iz kovida i prelazi na lečenje ortopedskih pacijenata.

Prema njegovim rečima, nastavlja se lečenje onih čije je lečenje prekinuto, pre svega to su pacijenti sa malignitetom, sa infekcijama i sa svežim traumama.

-Prvo operišemo pre svega onkološke pacijente. Od ponedeljaka ćemo imati 20 pacijenata za bolnicu. Sa hitnim slučajevima i nešto lakšim pacijentima, biće oko 30 ili 40 operacija-rekao je Baščarević.

On je naveo da je u aprilu bilo 400, a u drugom piku 640 pacijenata, koji su bili mnogo bolesniji.

Izneo je podatak da se oko pet tona kiseonika dnevno trošilo a ranije je to bilo dovoljno za period od tri godine.

Jedinica intenzivnog lečenja je bila puna, ukazao je Baščarević i dodao da su za 36 sati 7. i 8. jula primili 300 pacijenata u osam ambulanti.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

ŠOK NA AUSTRALIJAN OPENU: Janik Siner ne može da veruje šta je doživeo u Melburnu