PREMINUO VLADISLAV ČERNUŠENKO: Akademik Svetislav Božić uputio saučešće
AKADEMIK Svetislav Božić uputio je saučešće povodom smrti Vladislava Aleksandrovića Černušenka.
Foto: Printscreen
“Na Svetog Savu 2026. prestalo je da kuca srce velikog umetnika, šefa dirigenta Hora „Glinka“, rektora Konzervatorijuma Nikolaj Rimski-Korsakov iz Sankt Peterburga, velikog prijatelja naroda srpskog i nenadmašnog promotera srpske umetničke, vokalne i vokalno-instrumentalne muzike Vladislava Aleksandrovića Černušenka (1936 – 2026).
Sa posebnom odanošću i zahvalnošću nenadmašnom maestru i prijatelju, pod okriljem Njegove dobrote, sa nadom u vaskrsenje i život večni, pozdravljam Vladislava Aleksandrovića Černušenka na njegovom putu ka svetlosti nezalaznoj, koja je bila njegov zavet i njegov put".
Preporučujemo
"BOŽE..." Poslednje reči male Sanje, žrtve NATO agresije, nateraće vam suze na oči
29. 07. 2026. u 22:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
RIBE SAME MASOVNO ISKAČU IZ DUNAVA: Ljudi ne veruju šta se desilo kod Smedereva (VIDEO)
NA DUNAVU, u neposrednoj blizini Smederevske tvrđave, zabeležen je prizor koji se ne viđa svakog dana.
28. 07. 2026. u 19:54 >> 20:05
Komentari (0)