NE OSTAVLJAJTE OVU SVETINJU PRAZNOM: Liturgijom i rezanjem slavskog kolača obeležena hramovna slava u Prištini
LITURGIJOM i rezanjem slavskog kolača u prisustvu nekoliko desetina vernika, u crkvi Svetog Nikole u Prištini danas je obeležena hramovna slava.

Foto: Privatna arhiva
U besedi posle liturgije, prištinski paroh sveštenik Staniša Arsić pozvao je vernike da dolaze češće u svoj hram i da ne ostavljaju svoju svetinju praznom.
-Što više da se sabiramo u svim crkvama, u onim crkvama koje su mučeničke, a to je i crkva Svetog Nikole u Prištini koja je stradala, zato je i mučenička, da se u njima okupimo makar tih dana kada imamo velike praznike, kada je njegov dan - pozvao je vernike sveštenik Arsić.
On je istakao da su mnoge nevolje snašle naš narod u današnje vreme, kao i u prvim vekovima hrišćanstva, kada se Sveti Nikola borio i suprodstavljao svemu onom što je bilo protivno crkvi i Bogu, a da je na nama da sledimo njegov put.
Inače. crkva Svetog Nikole izgrađena je 1833. godine, a kao i mnogi pravoslavni hramovi na Kosovu i Metohiji zapaljena je u martovskom pogromu 2003. godine.
Tada su izgoreli i jedinstveni duborezni ikonostas u orahovom drvetu, kao i na desetine ikona i celokupna crkvena arhiva. Obnova crkve rađena je u periodu od 2005. do 2008. godine ali još nije u potpunosti završena.

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)