Vujović potpisala važan ugovor za proširenje deponije i dalju modernizaciju regionalnog centra za upravljanje otpadom u Pirotu
Potpredsednica Vlade i ministarka zaštite životne sredine Irena Vujović potpisala je danas važan ugovor, na osnovu kojeg će biti prošireno telo deponije u regionalnom centru za upravljanje otpadom u Pirotu, čime se nastavlja njegova modernizacija i podizanje standarda zaštite životne sredine.
Foto: J. Rošul
Vujović je istakla da će se, završetkom ovog značajnog projekta, uvesti red u sistem upravljanja otpadom, koji će biti po evropskim standardima kako za Pirot, tako i za lokalne samouprave koje gravitiraju ka ovom centru.
„Na osnovu ugovora koji sam danas potpisala, uskoro će krenuti radovi na nadogradnji deponije i izgradnji nove sanitarne kasete u regionalnom centru u Pirotu, a za to vreme će se postepeno zatvarati postojeća ćelija. Ovim projektom nastavljamo sa modernizacijom ovog regionalnog centra u Pirotu, što je od ogromnog značaja za sve građane. Kada sve završimo, u Pirotu će se raditi i tretman i skupljanje biogasa, imaće i sistem za procedne vode, a biće urađena i nadogradnja skladišnog prostora. Građani Pirota, ali i drugih lokalnih samouprava koje gravitiraju ka ovom centru – Dimitrovgrada, Babušnice i Bele Palanke – do 2027. godine imaće na raspolaganju kompletno završen savremeni centar gde će se otpad u narednih 30 godina tretirati na isti način kao i u zemljama EU“, rekla je Vujović, koja je ugovor sa izvođačima radova potpisala u prisustvu gradonačelnika Pirota Vladana Vasića.
Potpredsednica Vlade je podsetila da je u aprilu ove godine potpisala ugovor i za izgradnju kompostane za tretman zelenog i biorazgradivog otpada u ovom kompleksu, gde su radovi u toku.
„Kompostana je joj jedan korak napred ka modernizaciji ovog centra, kako bi se u Pirotu i zeleni otpad tretirato po savremenim standardima. Otpad tretiran u kompostani ponovo će biti upotrebljen u skladu s principima cirkularne ekonomije, kako bismo što manje otpada odlagali na deponiju“, rekla je Vujović.
Vujović je naglasila da regionalni centar za upravljanje otpadom u Pirotu jedan od kapitalnih projekata koje realizuje Ministarstvo zaštite životne sredine uz punu podršku predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučuća. U sklopu vizije Srbija 2027, pored projekta u Pirotu, izvode se i radovi na izgradnji najvećeg regionalnog centra Kalenić-Ub ka kojem će gravitirati 15 lokalnih samouprava, a u je planu da se do kraja godine krene u modernizaciju i drugih regionalnih centara u kojima će se otpad tretirati uz poštovanje savremenih standarda zaštite životne sredine.
Preporučujemo
EVO GDE ĆE VEČERAS BITI GRMLjAVINSKIH OLUJA: U Srbiji su moguće i jače nepogode
23. 06. 2026. u 20:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)