SVE JE SPREMNO ZA PRIKAZ SPOSOBNOSTI VOJSKE SRBIJE "ZASTAVA 2024": Kapije Batajnice otvorene za građane od 9.30 (FOTO)
MINISTAR odbrane Bratislav Gašić i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović prisustvovali su danas generalnoj probi za prikaz sposobnosti Vojske Srbije "Zastava 2024", koji će biti održan u petak, 20. septembra na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici.
Foto: Vojska Srbije/Ministarstvo odbrane
Ministar Gašić izrazio je zadovoljstvo prikazanim i odao priznanje pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije koji učestvuju u pripremama.
Foto: Vojska Srbije/Ministarstvo odbrane
On je tom prilikom pozvao građane da u petak 20. septembra dođu na vojni aerodrom u Batajnici i istakao da će imati priliku da vide brojno savremeno naoružanje i vojnu opremu, ali i da se uvere u snagu vojske, koja sve više jača na dobrobit svih građana naše zemlje.
Foto: Vojska Srbije/Ministarstvo odbrane
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, više od 6.000 pripadnika Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, približno 2.500 sredstava naoružanja i vojne opreme i više od 50 vazduhoplova biće angažovano ovog petka na prikazu sposobnosti Vojske Srbije. Posetioci će moći da pogledaju letački program, prikaz dela sposobnosti specijalnih snaga i Ratnog vazduhoplovstva i PVO, kao i defile jedinica Vojske Srbije.
Kapije vojnog aerodroma biće otvorene u 9.30 časova, a posetioci će biti u prilici da obiđu taktičko-tehnički zbor savremenog naoružanja i vojne opreme, kao i sredstava u razvoju, do 15 časova. Ulazak na vojni aerodrom biće omogućen na glavnim kapijama vojnog aerodroma "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" i Vazduhoplovnog zavoda "Moma Stanojlović", kao i na ulazu na aerodrom iz pravca Nove Pazove.
Preporučujemo
BEDEM NAŠE OTADžBINE, UVEK UZ SVOJ NAROD: Promocija 177 najmlađih oficira Vojske Srbije
15. 09. 2024. u 05:00
VUČIĆ NA PROMOCIJI NAJMLAĐIH OFICIRA: Predsednik im poslao snažnu poruku - Vi ste naša snaga i bedem (FOTO/VIDEO)
14. 09. 2024. u 07:48 >> 11:01
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)