HELIKOPTERI SADA LETE IZ POTOČANJA: Gašenje deponije "Duboko" ubrzano (VIDEO)
Od jutros, umesto iz udaljenog jezera Vrutci, helikopteri koji gase požar na deponiji Duboko, vodu uzimaju iz sela Potočanje kod Sevojna.
N. Janković
Na ovaj način udaljenost od rezervoara i mesta požara višestruko je smanjena. Sada helikopteri Kamov Ka-32 i Super Puma H215 velike nosivosti, vodu preuzimaju na svaka 3 - 4 minuta.
Za Helikoptersku jedinicu MUP u Potočanju, tik uz magistralu Požega - Užice, postavljen je bazen iz koga piloti preuzimaju vodu i odlaze u Duboko, udaljeno svega par kilometara vazdušnom linijom.
Preporučujemo
CRVENI METEO ALARM ZA BOŽIĆ Evo šta nas očekuje: Vremenska prognoza za sredu, 7. januar
07. 01. 2026. u 00:10
ĐURIĆ PORUČIO: Kurtijeva vlada je večeras ciljala Srbe u najsvetijoj pravoslavnoj noći
06. 01. 2026. u 22:26
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)