MALOJ HELENI POTREBNA POMOĆ DA POBEDI TEŠKU BOLEST: Humanitarni turnir zaboravljenih dečjih igara u Temerinu
ZABORAVLjENE dečje igre poput preskakanja lastiša, skakanja u džaku, nadvlačenja konopca i drugih, organizovaće se 16. septembra od 11 do 14 časova na Antero salašu na Bečejskom putu 194 u Temerinu, a cilj je da se pomogne jednoipogodišnjoj Novosađanki Heleni Varga, oboleloj od zloćudnog tumora grudnog koša.

FOTO: Fondacija Budi human
Ulaz se neće naplaćivati, a posetioci će moći da daju dobrovoljni prilog u skladu sa svojim mogućnostima, za lečenje male Helene. Organizatori poručuju da će za mališane od sponzora biti obezbeđeno osveženje, sokovi i ketering, i da će o deci brinuti vaspitačice.
Svi koji žele da učestvuju na ovom svojevrsnom humanitarnom turniru i pomognu maloj Novosađanki, mogu se prijaviti do 14. septembra pozivom na broj 069/285-1900.
Helena je drugo dete iz trudnoće urednog toka, rođene prirodnim putem u terminu. Bila je zdrava i vesela devojčica, igrala se sa svojom starijom sestrom, išla u jaslice i uživala u detinjstvu. Napredovala je kao svako drugo dete, sve do 16. meseca njenog života, kada je u roku od četiri dana izgubila sposobnost hoda.
Na Institutu za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine, ubrzo je urađen MR pregled endokranijuma i torakalnog segmenta kičmenog stuba kojim je utvrđeno da ima masivni zloćudni tumor u grudnom košu između srca i pluća, koji je već napredovao do kičme i pritiskao kičmeni stub. Zahvaljujući brzom reagovanju lekara na Institutu, Helena je hitno operisana i uspešno joj je odstranjen deo tumora koji se nalazio u blizini kičmenog stuba, sa maksimalnom redukcijom tumorske mase iz spinalnog kanala čime joj je očuvana sposobnost hoda.
Nakon rezultata histološkog nalaza, ustanovljena je dijagnoza: zloćudni tumor grudnog koša (C76.1 Neoplasma malignum thracis) neuroblastom, loše diferentovan tip. Po okončanju dijagnostičkih procedura započeta je hemioterapija u cilju smanjenja tumora. Do sada je primila četiri ciklusa, a nakon MR pregleda doneće se odluka o daljem toku lečenja.
Helenu čeka još jedna teška operacija grudnog koša u inostranstvu, kako bi se u što većem delu odstranio primarni tumor, a nakon operacije i hemioterapije, zračenja, transplatacija koštane srži i imunoterapija, sve u zavisnosti od stanja i progresije neuroblastoma zbog čega je neophodna pomoć pomoć svih ljudi dobre volje kako bi se u što kraćem roku prikupio potreban iznos za lečenje.
Sredstva su potrebna za bolničko lečenje, hemioterapije, radioterapije, imunoterapije, transplataciju koštane srži, specijalističke preglede i dijagnostiku, medikamente, putne troškove i smeštaj u toku lečenja kao i za redovne kontrole nakon završenog lečenja.
Heleni se može pomoći slanjem SMS poruke 1550 na 3030 Fondacija „Budi human“;
uplatom na dinarski račun:160-000001725557-74, devizni račun:160-60000017263448-29 IBAN:RS35160600000172634829
SWIFT/BIC: DBDBRSBG

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)