NIKOLJDAN KAO SIMBOLIKA: Vladika koji se služio opelo Siniši Mihajloviću: Bilo mi je neobično kada sam čuo da će biti sahranjen tog dana
VELIKANI se u svim vremenima i na svim meridijanima rado svojataju, što pokazuje i nedavna sahrana proslavljenog fudbalera i trenera, velikog čoveka Siniše Mihajlovića (1969-2022).

FOTO: nsuzivo
Dva meseca je prošlo otkako je zauvek otišao fudbalski virtuoz, a ostala je jedna nedoumica: po čijim je običajima ispraćen, pravoslavnim ili katoličkim.
To je bio povod za susret reportera "Novosti" u Beču sa episkopom austrijsko-švajcarskim i italijansko-malteškim Andrejem (Ćilerdžićem), koji je služio opelo legendarnom Mihi. Vladika je prihvatio da nam ekskluzivno, bez zadrške, ispriča šta se tog dana događalo.
- Bilo je propusta i zloupotreba, i to najčešće od ljudi koji nisu dobro obavešteni - kaže za "Novosti" vladika Andrej.
- Mihajlović je zaslužan javni radnik u društvenom životu Italije, Srbije i cele Evrope.

Episkop Andrej, Foto Eparhija austrijsko-švajcarska
NIKOLjDAN KAO SIMBOLIKA
VLADIKA Andrej kaže da je velika simbolika dana Svetog Nikole i sahrane Siniše Mihajlovića:
- Sveti Nikola nikad nije bio tužan praznik, zato mi je bilo neobično kada sam čuo da će Mihajlović biti sahranjen tog dana. Međutim, na Nikoljdan je u Rimu, u Večnom gradu, ispraćen jedan velikan u večni život. Poznato je da je porodica Mihajlović slavila Svetog Nikolu, a dan njegove najveće karijerne slave dostignut je na stadionu "Sveti Nikola" u Bariju 1991. godine.
Ceo intervju čitajte KLIKOM OVDE!
Preporučujemo

DA LI JE SINIŠA MIHAJLOVIĆ SAHRANjEN PO PRAVOSLAVNIM OBIČAJIMA: Ekskluzivno, vladika Andrej, za nedeljne "Novosti"
18. 02. 2023. u 19:45 >> 22:29

"ORDEN ZA SINIŠU POTVRDA ODANOSTI NARODU": Mihin sin dolazi da primi Sretenjski orden
15. 02. 2023. u 07:54

URSULA FON DER LAJEN NAPUSTILA SKUP U LUKSEMBURGU: Pevala se pesma „Dan Pobede“ na ruskom jeziku (VIDEO)
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen zatekla se 9. maja u centru Luksemburga na memorijalnom skupu koji je organizovala partija Mir d’Vollek, gde su učesnici pevali čuvenu pesmu „Dan Pobede“.
10. 05. 2025. u 11:10

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

"NjEGOV ALKOHOL": Tramp navodno ima porok kojem ne može da odoli - iz Bele kuće oštro demantovali
PREMA tvrdnjama jednog službenika iz Bele kuće, predsednik SAD Donald Tramp konzumira izuzetno velike količine slatkiša. Opšte je poznato da je Tramp veliki ljubitelj kole lajt, do te mere da je u Ovalnoj sobi instalirano posebno dugme za taj napitak. Međutim, ono što mnoge njegove pristalice možda ne znaju jeste da je Tramp, sudeći prema izjavama sadašnjih i bivših službenika, saradnika i bliskih prijatelja, dugogodišnji samoprozvani zaljubljenik u slatko.
10. 05. 2025. u 12:21
Komentari (2)