POHOD NA NOVI EVROPSKI REKORD PO BROJU OPERACIJA: Lekari Instituta Dedinje danas operišu 25 pacijenata
KARDIOHIRURŠKI timovi Instituta 'Dedinje" jutros su krenuli u veliki pohod - da postave još jedan rekord po broju kombinovanih zahvata na otvorenom srcu.

Foto: Novosti
Letvicu su ovoga puta podigli na 25 operacija za dan i ako u tome uspeju, to neće uticati na njihov rang, jer nema dalje, pošto su od marta ove godine, sa 21 urađenom operacijom za dan, već na prvom mestu u Evropi.
Ovoga puta i sebi i evropskim kardiohirurškim centrima samo žele da dokažu da mogu i više.
- Ako Evropa spava, ja neću da spavam - kaže za Večernje novosti profesor dr Milovan Bojić, direktor Instituta.

Foto: Novosti
- Iako to podrazumeva baš naporan rad, lekari i svi bez kojih ne možemo da uđemo u ovako veliki poduhvat, bez ikakve zadrške prihvatili su moj predlog da potučemo svoj dosadašnji rekord, iako smo dokazali da smo po broju operacija u danu najbolji u Evropi, i niko nas od marta nije pretekao. Do sredine marta ove godine evropski rekord po broju operacija u jednom danu bio je 19, računajući i tzv. Tavi procedure, koje nisu klasične operacije, a onda je 'Dedinje" podiglo rekord na 21. Timovi su već ušli u sale. Rade kombinovane kardiohirurške procedure, zamene aortnog zaliska, mitralnog zaliska, koronarni bajpas, hirurgiju aorte. Nadamo se da će danas pasti novi rekord - kaže profesor Bojić.
- Sa uslovima koje smo dobili u novoj zgradi "Dedinja 2", na koju se čekalo decenijama, do marta ove godine, kada je napokon otvorena, to dugujemo i našim pacijentima i državi - kaže Bojić.

Foto: Novosti
Preporučujemo

KUMSTVO KOJE TRAJE GODINAMA: Naša poznata glumica je Cecina KUMA - mnogi ne znaju
04. 12. 2022. u 14:33

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (1)