NOVA PRAVILA ZA ULAZAK U SRBIJU: Izmene na listi zemalja čiji državljani ne mogu da uđu u našu zemlju
Imajući u vidu aktuelnu epidemiološku situaciju, na predlog Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”, sa liste zemalja sa posebnim rizikom od importovanja varijante SARS-CoV-2 virusa omikron (V.1.1.529) uklonjene su sve zemlje koje su bile stavljene na listu.
Arhiva
Imajući u vidu aktuelnu epidemiološku situaciju, na predlog Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”, sa liste zemalja sa posebnim rizikom od importovanja varijante SARS-CoV-2 virusa omikron (V.1.1.529) uklonjene su sve zemlje koje su bile stavljene na listu.
Reč je o Južnoafričkoj Republici, Bocvani, Zimbabveu, Namibiji, Lesotu, Mozambiku i Malaviju.
Momentom uklanjanja ovih zemalja sa liste, ukinute su i posebne mere prema putnicima koji dolaze iz pomenutih zemalja u Republiku Srbiju.
To u praksi znači da neće biti primenjivane mere iz Uputstva o načinu primene ograničenja ulaska u Republiku Srbiju licima koja dolaze iz zemalja sa posebnim rizikom od zarazne bolesti kovid-19, objavljenog 2. decembra 2021. godine u Službenom glasniku Republike Srbije.
BONUS VIDEO:
SASLUŠANA JOŠ TRI SVEDOKA: Advokati Magdelinić o istrazi ubistva porodice Đokić
Preporučujemo
NA INICIJATIVU NAČELNIKA MILIĆA: Vakcinacija policijskih službenika u Beogradu
25. 01. 2022. u 15:15
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (1)