MOJSILOVIĆ OBIŠAO REMONTNI ZAVOD ČAČAK: Priznanje ustanovi za održavanje sredstava VS
NAČELNIK Generalštaba Vojske Srbije, general Milan Mojsilović obišao je danas sa saradnicima Tehnički remontni zavod „Čačak“.
Foto: Printscreen/RTS
General Mojsilović je tom prilikom sagledao organizaciju rada, kapacitete za remont i opravku vozila guseničara, kao i dostignuti stepen investicionih radova na proširenju kapaciteta ove vojne ustanove u sastavu Kopnene vojske, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.
Tokom obilaska, načelniku Generalštaba je referisano o stanju i funkcionalnim sposobnostima ove ustanove i merama koje se preduzimaju za dalje unapređenje kapaciteta za generalni remont, reviziju, modifikaciju i parcijalnu opravku sredstava borbene tehnike.
Ističući značaj Tehničkog remontnog zavoda „Čačak“ za uspešnu realizaciju zadataka Vojske Srbije, general Mojsilović je odao priznanje pripadnicima ustanove za unapređenje tehnološkog procesa i kapaciteta za održavanje i snažan doprinos modernizaciji naoružanja i vojne opreme Vojske Srbije.
Obilasku su prisustvovali pomoćnik ministra odbrane za materijalne resurse Nenad Miloradović, komandant Kopnene vojske, general-potpukovnik Milosav Simović i načelnik Uprave za logistiku (J-4) Generalštaba Vojske Srbije, brigadni general Srđan Petković, dodaje se u saopštenju.
Preporučujemo
KRST IZNAD MILEŠEVE: Helikopteri Vojske Srbije postavili hrišćansko obeležje (VIDEO)
30. 10. 2021. u 16:46
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
MNOGO JE LUDA, BRATE, BEŽI! Šaban ubeđivao voditelja da ne ženi pevačicu: "Nađi neku finu!"
POKOJNI kralj narodne muzike, Šaban Šaulić, bio je čovek koga su svi obožavali, a mnogi i dan-danas pamte njegove savete i kritike.
05. 11. 2025. u 10:44
Komentari (0)