RHMZ IZDAO HITNO UPOZORENJE: U narednih sat vremena obilni pljuskovi, grad i olujni vetar - ovi delovi Srbije na udaru
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje na nepogode na području Rasinskog okruga.
Foto: Piksabej
- Na području Rasinskog okruga u narednih sat vremena očekuju se obilni pljuskovi, grmljavina, grad i kratkotrajno olujni vetar - stoji u najnovijem upozorenju RHMZ-a.
Kako dodaju meteorolozi, u naredna dva sata u zapadnoj, centralnoj i istočnoj Srbiji mogući su lokalni pljuskovi s grmljavinom.
Podsetimo, danas oko 15 sati grad se sručio na požeški kraj i pričinio ogromnu štetu na poljoprivrednim kulturama u selima Tabanovići, Loret, Papratiše i Jelen Do.
Snažno nevreme praćeno gradom veličine lešnika zahvatilo je danas i delove prijepoljske opštine. Najveća šteta pričinjena je u selima Lučice i Gračanica.
- Najveća šteta pričinjena je u malinjacima. Berba je u jeku, a sada je nevreme obralo umesto nas. Uništen je dobar deo roda, ali i druge zasade voća i povrća - rekao je za RINU meštanin sela Lučice.
Preporučujemo
ĐORĐE ĐURIĆ OTKRIVA: Da li su toplotni talasi u Srbiji posledica Omega blokinga?
01. 07. 2021. u 15:56
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)