CITRUSI UPOLA JEFTINIJI NA KVANTAŠU: Tikvice na pijacama od 40 do 250 dinara
TEZGE na beogradskim zelenim pijacama obiluju bogatom ponudom. Sveže povrće i dalje je aktuelno i traženo među kupcima. Od voća jabuke, na beogradskim zelenim pijacama cena im se formira do 40 do 180 dinara, ali na "Veletržnici" kilogram je moguće pazariti i za 30.
Privatna arhiva
Jabuke su najjeftinije na Vidikovačkoj i pijaci Zeleni venac. Citrusi su tokom hladnijih dana izuzetno traženi, i među kupcima su još uvek aktuelni. Kilogram limuna, mandarina i pomorandži od 120 do 200 dinara. Na Kvantašu, ovo voće je dosta jeftinije, pa je kilogram moguće pazariti i za 50 dinara.
Ljubitelji karfiola izdvojiće od 100 do 200 dinara za kilogram, a cena se ne razlikuje mnogo ni na Veletržnici. Tikvice su najjeftinije na Dušanovačkoj pijaci i koštaju 40 dinara, a na Zvezdari i Paliluskoj pijaci su čak 250 dinara.
Mladi luk i zelena salata su od 30 do 50 dinara, krompir od 70 do 140 dinara, šargarepa i spanać 100 dinara.
Iako mu nije vreme, pojedini trgovci izneli su na tezge i paradajz, a cena je od 100 do 250 dinara. Kilogram uvoznog omiljenog crvenog povrća na Veletržnici je od 100 do 140.
Krastavci i paprike su na beogradskim pijacama od 130 do 250, a cena im se ne razlikuje mnogo ni na Veletržnici.
Preporučujemo
ZAHTEVA PUNO, MESTA MALO: Interesovanje roditelja za produženi boravak ne jenjava
02. 06. 2026. u 14:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)