TUŽBE PLJUŠTE PROTIV FEJSBUKA: Društvena mreža optužena za kršenja sopstvenih pravila
Tužba Reportera bez granica protiv kompanije Fejsbuk poslednja je u nizu onih koje su u svetu podignute protiv ove društvene mreže. Organizacija Reporteri bez granica su optužili ovog medijskog giganta za kršenje sopstvenih pravila tako što su dozvolili govor mržnje i širenje dezinformacija putem te društvene mreže.
Foto: Tanjug/AP
Iako je tužba podignuta u Francuskoj, u njoj se pominje "Fejsbuk Francuska" i "Fejsbuk Irska", s obzirom da irska ispostava rukovodi delovima one francuske. Ukoliko sud presudi da Fejsbuk "manipuliše komercijalnom praksom", ova kompanija bi mogla da se suoči s kaznom od 1,5 miliona evra, što može da bude uvećano i na 10 procenata prosečne godišnje dobiti tokom trogoišnjeg perioda.
Preporučujemo
CRNE PROGNOZE VUČIĆA: Ekonomsku krizu nemoguće izbeći, biće možda najteža svih vremena
14. 04. 2026. u 11:47
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
TRAGAČ IZ "POTERE" SE SRUŠIO NA POD USRED EMISIJE: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)