VUČIĆ O OVK: Žele da hapse Srbe ako ne misle kao oni

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da Zakon o vrednosti OVK koji planiraju da usvaje privremene prištinske vlasti predstavlja pokušaj da se nateraju Srbi da misle kao Albance i da budu hapšeni ukoliko govore drugačije.

ВУЧИЋ О ОВК:  Желе да хапсе Србе ако не мисле као они

Tanjug

Na pitanje šta misli o predlogu za usvajanje Zakona o vrednostima takozvane Oslobodilačke vojske Kosova, Vučić je naveo da privremene prištinske vlasti hoće da uvedu verbalni delikt i da nateraju sve Srbe da misle kao Albanci na KiM i da ako kažu nešto drugačiju idu u zatvor.

"To vam je postala neka vrste mode u regionu, da ne smete ništa da kažete ako drugačije mislite.Napravili su modele istine, i ako izađete iz tog modela istine biće opšta medijska hajka", rekao je on.

Predlog zakona o vrednostima OVK vidi kao spremnost da se hapse Srbi i da da im uskrate bilo kakvog prava na svoje mišljenje.

Vučić je podsetio na presudu bivšem ministru u kosovskoj vladi Ivanu Teodosijeviću koji je javno rekao da je slučaj Račak koji je bio povod za mombardovanje Srbije izmišljen , naglasio da on stoji iza tog stava i da smatra da je Vilijam Voker kriminalac.

Dodao je da će predlog zakona o OVK samo još snažnije homogenizovati Srbe na KiM.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (29)

Svetsko prvenstvo je podignuto na viši nivo uz ove bonuse i poklone