POSETA ZNAČAJNA ZA SRPSKU: Aleksandar Vučić dolazi u Banjaluku sa velikom donacijom
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je da je sutrašnja poseta predsednika Srbije Aleksandra Vučića Banjaluci veoma važna za Republiku Srpsku, najveća po obimu i značaju zbog činjenice da Srbija u kontinuitetu pomaže Srpskoj i celoj BiH.
Foto: Tanjug
"Srbija pomaže svuda gde god se pomoć zatraži, kao što je pomogla Goraždu i nekim drugim mestima u Federaciji", istakao je Dodik.
Najavio je da će Republika Srpska dobiti 15 kola hitne pomoći koju Vlada Srbije donira domovima zdravlja u Republici Srpskoj, što je, kako je rekao, veoma važno u ovom trenutku pandemije kovida-19.
Dodao je da se razgovara i o realizaciji do sada pružene pomoći Srbije za izgradnju objekata širom Republike Srpske, prenosi RTRS.
Dodik je najavio da će se razgovarati i o političkim i ekonomskim pitanjima.
"Vučić je predsednik Srbije, a Srbija je naša matična zemlja", naveo je on i dodao da se izuzetno raduje Vučićevoj poseti.
Na pitanje novinara da li Predsedništvo BiH planira zvanično da pozove Vučića, Dodik je istakao da je Predsedništvo to učinilo i da su se oko toga stvari iskomplikovale.
"Smatram da bi sada bilo degutantno da se to učini nakon ponašanja ministra inostranih poslova koja povlači ambasadora bez ikakvog usaglašavanja u Predsedništvu. Nakon kvalifikacija o Srbiji koje su izrečene, sada očekivati da ovde dođe predsednik Srbije, smatram da nije dobro i ne bih podržao nešto tako", rekao je Dodik.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (14)