NASTAVLJA SE HAOS: Lutovac zapečatio ulaz u centralu DS, nije platio ni članarinu
NA vratima centrale Demokratske stranke, u Nušićevoj ulici u Beogradu, juče je osvanuo zahtev koji je potpisao predsednik Zoran Lutovac, da se prostorije stranke praktično "zapečate" zbog virusa korona i da ih svi zaposleni i funkcioneri napuste do daljeg, odnosno dok se ne poboljša epidemiološka situacija.

Foto: Arhiva VN
Kako tvrde naši izvori, papir je zalepio direktor stranke Ivan Petrović, koji nije ulazio u prostorije, a iza svega se, po njihovom mišljenju, krije pokušaj Lutovca da ponovo "zauzme" centralu DS, u koju ne dolazi više od mesec dana.
- Ovo je još jedan jeftin trik sa šabačkog vašara. Uostalom, nije predsednik taj koji po Statutu DS odlučuje kako i kad radi stranka, već je to u nadležnosti sekretara, koji je već doneo odluke o posebnom, smenskom režimu rada u uslovima epidemije, uz obavezno nošenje maske - kaže naš sagovornik.
On objašnjava i da svi zaposleni koje je Lutovac pokušao da suspenduje s posla redovno dolaze, ali da ih u prostorijama nikada nije više od dvoje-troje. Zaposleni su skinuli sporni Lutovčev papir sa vrata i na njima sada samo stoji odluka sekretara Gorana Jaića da u prostorijama ne sme da boravi više od 10 ljudi.
Inače, s obzirom na to da Lutovac više od deset dana ne odgovara na predlog 140 članova Glavnog odbora da se dogovorom izađe iz političke krize u stranci, ova struja nastavlja sa organizovanjem izbora za novo rukovodstvo DS, koji su zbog epidemije virusa korona sa 22. avgusta zasada pomereni na 26. septembar.

Foto: Arhiva VN
Ovo je juče saopšteno na onlajn konferenciji Organizacionog odbora za sprovođenje izbora u DS, a predsednica ovog tela Vida Ognjenović istakla je da su neposredni izbori najbolji način da se osnaži legitimitet budućeg rukovodstva.
Na izbornoj skupštini DS novog stranačkog šefa i pet potpredsednika moći će da biraju samo oni članovi stranke koji budu platili članarinu. Naš izvor tvrdi da Lutovac još nije izmirio obavezu, kao ni njegov bliski saradnik i šef IO Dušan Kostadinović.
Preporučujemo

IZBORI U DS POMERAJU SE NA 19. SEPTEMBAR ZBOG KORONE: Smena Lutovca pa ujedinjenje?
22. 07. 2020. u 07:15

SDS TRAŽI ODGOVOR: Tadić dao rok demokratama da se izjasne o ujedinjenju
20. 07. 2020. u 23:06

DIREKTORKA BATUTA: O novom talasu korone na jesen i merama koje nas očekuju
22. 07. 2020. u 15:57

MINISTAR LONČAR: Više od 300 obolelih sa kliničkom slikom sa protesta
22. 07. 2020. u 15:46

NEVEROVATNA GREŠKA RUSIJE Zelenski: Moskva poslala Ukrajini tela 20 ruskih vojnika prilikom repatrijacije
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da se prilikom repatrijacije tela poginulih vojnika ispostavilo da su 20 onih koje je Rusija vratila kao ukrajinske poginule vojnike, u stvari bili ruski vojnici, a da je jedan bio strani plaćenik.
21. 06. 2025. u 15:10

MUP IZDAO HITNO UPOZORENjE ZA GRAĐANE SRBIJE: Odmah pozovite ovaj broj
SEKTOR za vanredne situacije MUP apeluje na građane da budu savesni pri upotrebi otvorenog plamena i, ako primete požar, da odmah pozovu vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193.
21. 06. 2025. u 15:40

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (1)