SUKOB ŠAPIĆA I GLIŠIĆA: Zbog čega su se razišli
RAZLOG mog razlaza sa Šapićem je neslaganje u konceptu razvoja organizacije i rada poslanika SPAS u narednom periodu.
Foto: Jutjub Printskrin
SMATRAO sam da poslanik treba da ima veću autonomiju, a u SPAS su bili za centralizovanje u partiji.
Ovako je Vladan Glišić, peti na listi SPAS na parlamentarnim izborima, za "Novosti" objasnio razlaz sa liderom stranke Aleksandrom Šapićem, zbog čega Glišić neće biti u poslaničkom klubu najmlađe parlamentarne stranke.
- Razlog mog razlaza sa Šapićem je neslaganje u konceptu razvoja organizacije i rada poslanika SPAS u narednom periodu. Svi drugi detalji su nebitni u odnosu na ovaj suštinski razlog. Nisam još odlučio o svom daljem političkom i skupštinskom radu. Šapiću i prijateljima iz SPAS želim sreću i uspeh u budućem radu - kaže Glišić.
Na naše pitanje u čemu se ne slaže sa konceptom SPAS, rekao nam je da smatra da poslanici treba da imaju veću autonomiju.
Šapić nije želeo da komentariše ovu Glišićevu izjavu:
- Jedino što želim da kažem je da on nije deo naše poslaničke grupe i da smatram da je moralno da vrati mandat, jer ga je osvojila partija. On će uraditi onako kako želi - rekao nam je Šapić.
Naime, do nesuglasica je došlo tokom dogovora o tome kako će poslanički klub delovati u parlamentu. Prema našim informacijama, Šapić je Glišiću zamerio što je gostovao na jednoj lokalnoj televiziji, bez konsultacija.
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)