ODLIČNA VEST ZA RADNIKE Macut: Doneta odluka o vanrednom povećanju minimalca od oktobra za 9,4 odsto
PREMIJER Đuro Macut izjavio je danas u Knjaževcu da je u prvih sto dana rada vlade doneta odluka o vanrednom povećanju minimalne zarade od 1. oktobra ove godine za 9,4 odsto, čime je minimalna cena rada povećana na 58.630 dinara.
Foto Tanjug/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
-U delokrugu Ministarstva finansija, a u okviru Socijalno ekonomskog saveta (SES), doneta je odluka o vanrednom povećanju minimalne zarade od 1. oktobra ove godine za 9,4 odsto, čime je minimalna cena rada povećana na 58.630 dinara, što je izraženo u evrima povećanje sa 450 na 500 evra, reka je Macut na svečanoj sednici na kojoj je predstavio rezultate rada svog kabineta.
Istakao je da Republika Srbija beleži nominalni rast minimalne zarade od čak 98,3 odsto u periodu od 2020-2025. godine, odnosno realni rast od 37,5 odsto.
-Računajući i povećanje od 9,4 odsto koje nas očekuje u oktobru ove godine, kumulativne stope rasta će iznositi ukupno 103 odsto, odnosno 40,8 odsto realnog rasta. Naročito je značajno napomenuti da je ovaj napredak omogućen postignutim dogovorom svih strana u socijalno-ekonomskom dijalogu, naveo je Macut.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - Potraga za delovima tela kod Lazarevca
Preporučujemo
VOJSCI ISPORUČENE RAKETE PRODUŽENOG DOMETA: Macut: MUP obezbedio stabilnost zemlje
25. 07. 2025. u 19:16
OVAKVI NAPADI SU NEDOPUSTIVI: Macut najoštrije osudio napad na dom Miloša Vučevića
15. 07. 2025. u 23:30
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (24)