ANA BRNABIĆ PORUČILA REKTORU ĐOKIĆU: Blokade su farsa, blokader ste vi
PREDSEDNICA parlamenta Ana Brnabić poručila je rektoru Vladanu Đokiću da su blokade farsa.
Foto: Novosti
- Pre dva dana je čitava Srbija imala priliku da od rektora Univerziteta u Beogradu, Vladana Đokića, čuje da “univerzitet nije obustavio rad”, već da “na univerzitetu ne postoji nastava zbog blokade studenta”. Jasno smo svi čuli: “profesori, odnosno fakulteti, ne mogu da realizuju nastavu zbog toga što postoje blokade koje su studenti započeli”. Kakva je ovo obmana javnosti (još jedna u nizu), najbolje govori to što se na Ekonomskom fakultetu u Beogradu održavaju nastavne aktivnosti, pa čak i ispiti (28. feb u amfiteatru A3 “blokiranog” fakulteta organizovano polaganje ispitnih obaveza), ali samo za one studente koji pohađaju međunarodne programe koje fakultet realizuje u saradnji sa Londonskom školom ekonomsije (LSE) i FREIE Univerzitetom iz Berlina. Moje pitanje, kao predsednice Narodne skupštine koja je nadležna za nadzor nad sprovođenjem zakona: Poštovani rektore, poštovana dekanko, kako profesori mogu da uđu na fakultet i drže nastavu i ispite nekim studentima, ali istu nastavu i ispite ne mogu da drže za sve studente? Kakva je to delimična blokada – jedan hodnik je blokiran, a drugi nije? Ili ste vi jednostavno stavili sebe iznad Ustava i zakona Republike Srbije? Blokade su farsa, blokader ste vi - navela je Ana Brnabić na Iksu.
OVA MAJKA JE POSEBNA: Razlog su njena deca, a evo i zašto (VIDEO)
ONI su Ilija, Jovana i Vasilije Hadži-Purić, polaznici Centra za talente "Nikola Tesla".
10. 09. 2025. u 12:13 >> 20:43
OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15
UŽAS - DA SE PREVRNE ŽELUDAC: Upali gde proizvode krofne namenjene CG primorju - zatekli su HOROR scene (VIDEO)
Krofne su za mnoge jedna od najpoznatijih i najomiljenijih poslastica na svetu, ali posle gledanja snimka koji nam stiže iz Crne Gore pitanje je kako ćete ubuduće gledati na one kupovne.
13. 09. 2025. u 17:03 >> 17:10
Komentari (18)