VUČIĆ IZ DAVOSA PORUČIO:Srbija će i pored pokušaja obojene revolucije imati najveću stopu rasta u Evropi
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić izrazio je danas očekivanje da će Srbija ove godine uprkos svim spoljnim kao i unutrašnjim problemima i pokušajima obojene revolucije, da bude najbrže rastuća ekonomija u Evropi.
Printskrin TV Pnk
-Mi očekujemo ove godine, uprkos svim problemima, da imamo najbrže rastuću ekonomiju. Što nije lako, verujte mi, posebno imajući u vidu sve probleme spolja, izazvane unutra i pokušaja obojene revolucije i sve druge stvari, da uspete da izdržite, ali verujem da ćemo izdržati i ne samo to, već da ćemo moći da se pohvalimo na kraju godine da smo bili prva, po stopi rasta, ekonomija Evrope, rekao je Vučić u Davosu za Informer.
On je ocenio da zato mnogi pokušaju da zaustave Srbiju.
-Zato je mnogima važno da je zaustave, ali ja verujem da im neće poći za rukom", naglasio je Vučić.
On je rekao da Srbija gleda da u svetu, pored svih tih struja političkih i ekonomskih, zauzme dobru poziciju i da naš brod uvek bude u mirnoj luci.
-Ali da i kad se krećemo, da se krećemo, rekao bih, u dobrom smeru i da naša ekonomija napreduje, naglasio je Vučić.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
DOS JE DOBIJAO KEŠ OD STRANACA: Vučić o situaciji u Srbiji pred 5. oktobar
21. 01. 2025. u 17:41
VUČIĆ U DAVOSU: Kina jasno podržava Srbiju i nemešanje stranog faktora
21. 01. 2025. u 15:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)