VUČEVIĆ SA GENERALNIM SEKRETAROM OECD: Privlačenje direktnih stranih investicija prioritet broj jedan
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević sastao se danas sa generalnim sekretarom Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) Matijasom Kormanom, i tom prilikom ukazao da naša zemlja ima snažnu fiskalnu politiku i kontrolu javnog duga, najveće devizne rezerve do sada, stabilnu makroekonomsku poziciju, kao i da se beleži opadanje inflatornih parametara.
Foto: Instagram/@milosvucevic
Premijer je naglasio da je stvaranje što povoljnijih uslova za privlačenje direktnih stranih investicija i dalje za Vladu Srbije prioritet broj jedan na ekonomskom planu.
Upravo zbog toga, kako je naveo, naša država nastoji da kreira i promoviše projekte koji mogu biti interesantni za domaće i strane investitore i kompanije, navodi se u saopštenju Vlade Srbije.
Predsednik Vlade je naveo da Srbija ulaže značajna sredstva i napor u oblasti razvoja nauke i tehnologije i podsticanja investicija, što je rezultiralo napretkom na planu digitalizacije.
On je dodao da je naša zemlja posvećena razvoju novih tehnologija koje su u primeni u Nacionalnom institutu za veštačku inteligenciju u Novom Sadu i Data centru u Kragujevcu.
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (37)