VIŠE HILJADA SRBA NA ULICAMA MITROVICE: Četvoricu mladića uhapšenih i premlaćenih od strane Kurtijeve policije izvode na saslušanje (VIDEO)
ČETVORICA srpskih mladića M. M. (2005), N. R. (2005), V. J. (2003), kao i L. K. (2005) u 14.00 časova biće izvedeni pred sudiju Osnovnog suda u Kosovskoj Mitrovici. Oni se terete za navodni napad na službeno lice, a uhapšeni su u noći između utorka i srede kada su se, prema navodima njihovih roditelja, vraćali sa žurke.
foto d.z.
Zbog brutalnog prebijanja i hapšenja srpskih mladića, kojima je određeno policijsko zadržavanje od 48 sati, jutros od deset časova traje protest više hiljada građana Severne Mitrovice ispred policijske stanice, koji uz duvanje u pištaljke uzvikuju „Vratite nam decu“, „Pustite nam decu“.
Budući da su se građani okupili sa gornje i donje strane ulice, pripadnici tzv. kosovske policije rekli su im oko 11.00 časova da se pomere od ulaza u policijsku stanicu kako bi, navodno, nesmetano dovezli mladiće na saslušanje u sud koji se nalazi preko puta stanice policije.
- Rekli su nam da deca neće moći da izađu pred sudiju, odnosno tužioca, dakle, ucenjuju nas da se pomerimo - rekao je novinarima otac Lazara Kovačevića, jednog od uhapšenih mladića, dok se više hiljada građana spustilo ispod stanice policije, prema zgradi Rektorata, odnosno Filozofskog fakulteta, u očekivanju da policija doveze uhapšene mladiće na saslušanje.
foto d.z.
- Hvala svim građanima, drugarima mojih sinova što su se okupili ovde u znak podrške našoj deci - rekla je "Novostima" Sonja Nedeljković, majka uhapšenog Rastka, koji je, prema rečima advokata Miloša Delevića, branioca ovog devetnaestogodišnjeg mladića, brutalno pretučen ne samo prilikom hapšenja, već i tokom davanja izjave u policijskoj stanici. Inače, građani su i dalje na protestu nedaleko od policijske stanice.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)