PRIVEDEN SRBIN U GORAŽDEVCU: Lov na Srbe se nastavlja i zbog pesama - Suprugu isterali iz stanice
PRIPADNICI tzv. kosovske policije priveli su Luku Zlatičanina iz Goraždevca. Kako tvrde, on je priveden zbog narušavanja javnog reda i mira, dok porodica sumnja u to.
Kurtijevi specijalci opsedaju sever, Foto AP
Supruga uhapšenog Nadica Zlatičanin izjavila je da se čeka odluka sudije da li će on biti kažnjen novčano ili zatvorom i dodala da su prema njoj u stanici policije bili vrlo neljubazni i da su je isterali.
Zlatičanin je priveden u nedelju oko 17 časova i prema poslednjim informacijama odveden je u policijsku stanicu u Peći, navodi Radio Goraždevac.
On je pre pet dana sa grupom mladih iz Goraždevca bio u kafiću i tom prilikom su pevali pesme Baje Malog Knindže, nakon čega je u lokal došla policija.
Prema informacijama Radio Goraždevca, narednog dana policija je novčano kaznila vlasnika lokala.
- Ne bih rekla da je jedini razlog njegovog privođenja pesma i remećenje javnog reda i mira jer je od tada prošlo pet dana - rekla je Nadica Zlatičanin.
Portparol tzv. kosovske policije za region Peći Fadil Gaši potvrdio je da je zbog narušavanja javnog reda i mira u policijsku stanicu privedena jedna osoba zbog razgovora, a iz Osnovnog javnog tužilaštva u Peći negirali su da postoji bilo kakav postupak.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
Kako je nastao NED? Uništavali su Jugoslaviju, sada razaraju Srbiju
Preporučujemo
FARBAJU GRAFITE NA SRPSKOM JEZIKU: I danas nastavljeni radovi na mostu na Ibru
15. 08. 2024. u 18:10
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)