"MALTRETIRAJU SRBINA BEZ RAZLOGA": Lazaru Dejanoviću iz Zvečana određen pritvor
Lazaru Dejanoviću iz Zvečana, kojeg je tzv. kosovska policija uhapsila u sredu veče na punktu na Bistričkom mostu na putu Kosovska Mitrovica-Leposavić, juče je sud u Prištini odredio jednomesečni pritvor.

foto d.z.
Njega prema rečima advikata Ljubomira Pantovića tužilaštvo tereti za učešće u incidentu 29. maja prošle godine ispred opštine Zvečan i to za četiri krivična dela.
- Ova odluka o produžetku pritvora je neverovatna jer nema ni jednog krivičnog dela. Nema osnovane sumnje da je moj klijent uradio ijedno, a ne četiri krivična dela - rekao je avdokat Pantović dodajući da sud nije uvažio nikakvu argumentaciju.
I dok ističe da će na ovu odluku suda uložiti žalbu, advokat Pantović dodaje da će tokom pritvora Lazar Dejanović biti u pritvoru zatvora kod Podujeva.
Hapšenje Lazara Dejanovića osudile su Kancelarija za Kosovo i Metohiju i Srpska lista ističu da hapšenjem ovog Srbina režim u Prištini želi zaoštravanje situacije na severu Kosova i Metohije i ukazuju na činjenicu da je Lazar Dejanović kao radnik carine na administrativnom prelazu Jarinje, više od godinu dana svakodnevno prolazio ovim putem i normalno se kretao severom KiM, ali da je priveden sada kada Prištini odgovara novo podizanje tenzija.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)