DANAŠNJE KLJUČNE ODLUKE OBLIKUJU NAREDNIH PET GODINA: Premijer Vučević se sastao sa Oliverom Varheljijem (FOTO)
EVROPSKI komesar za susedsku politiku i proširenje Oliver Varhelji sastao se jutros sa premijerom Srbije Milošem Vučevićem i članovima Vlade Srbije sa kojima je, kako je naveo, razgovarao o "otvorenim pitanjima reformske agende", predviđene Planom rasta za Zapadni Balkan.

Foto: Printskrin Instagram/milosvucevic
- Imali smo detaljan razgovor o otvorenim pitanjima reformske agende, koja treba da bude finalizovana u narednim danima - naveo je Varhelji na društvenoj mreži Iks.
On je dodao da je razdvajanje gasa "najhitnije pitanje".
- Ono ima značajne posledice na budućnost energetske bezbednosti Srbije - poručio je Varhelji. Varhelji je u odvojenoj objavi naveo da se jutros sastao sa Vučevićem i članovima nove Vlade Srbije.
- Ovo je ključna godina. Narednih pet godina biće oblikovano na osnovu današnjih ključnih odluka. Nema vremena za gubljenje - naglasio je Varhelji.
Varhelji je, zajedno sa Vučevićem i nemačkom ambasadorkom u Srbiji Anke Konrad, prisustvovao danas potpisivanju sporazuma o bespovratnim sredstvima za drugu fazu programa "Obnovljivi izvori energije - razvoj tržišta biomase u Republici Srbiji".
Sporazum su potpisale ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i ministarka za evropske integracije Tanja Miščević.
Preporučujemo

DA SE NIKADA NE ZABORAVI: Obeležen Dan sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Jevrejima i Romima u NDH (FOTO/VIDEO)
12. 05. 2024. u 12:00 >> 15:02

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)