ZA PAR GODINA NEĆE BITI GASA: Vučić - Moramo mnogo da radimo, gas će postati mnogo moćnije oružje nego danas

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić tokom pauze na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji govorio je i o energetici.

ЗА ПАР ГОДИНА НЕЋЕ БИТИ ГАСА:  Вучић - Морамо много да радимо, гас ће постати много моћније оружје него данас

Foto: Printskrin TV Pink

On je apostrofirao ulaganje u gas i naftu.

-Da li je potrebno dodatno finansiranje UK Finance-a, o ulaganju u obnovljive izvore energije, ja sam svojevremeno pokrenuo inicijativu za modularne nuklearke, trošićemo za par godina tri puta više struje. Za par godina neće biti gasa, iz brojnih razloga, gas će biti mnogo moćnije oružje nego što je danas - kaže Vučić.

- Jedva i sad uspevamo (da zadovoljimo potrebe), samo zahvaljujući gasnim elektranama koje smo u poslednjem trenutku uveli. Ljudi ne pitaju, struje imamo dovoljno, ona je među najjeftinijima u Evropi. Tu ima još stvari o kojiima razgovaramo, minerala, istraživanju nafte u budućnosti. Moramo mnogo da radimo, zato morate sa po 10-15 ljudi da se vidite na dnevnom nivou - kaže Vučić.

BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (47)

LAKŠE JE NEGO ŠTO MISLITE: Šta da radite kada vam se farmerke skupe? Sjajan trik!