"IMAĆU I BILATERALU SA PREDSEDNIKOM SIJEM" Vučić o putu u Kinu - Biće potpisana serija važnih ugovora
GOSTUJUĆI u emisiji "Ćirilica" predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je večeras, između ostalog i o predstojećem putu u Kinu.
Foto: Arhiva
Čak 11 ili 12 ministara ide 15. ili 16. oktobra u Kinu na samit Pojas i put, i biće potpisana serija važnih ugovora (preko 30), kazao je on.
Kaže da veruje da će biti utanačeni poslednji detalji o ugovoru o slobodnoj trgovini. Predsednik je najavio i dolazak Viktora Orbana, a da nema kontakata o mogućem sastanku sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.
- To su velike stvari u budućnosti, imaću i bilateralu sa predsednikom Sijem. Vidim da su u medijima pisali da ću se sastati sa Putinom, iako ja nemam nikakve informacije o tome. To su uradili da bi dodatno "zasolili" situaciju oko Kosova i Metohije. Nisam imao nikakav kontakt, ne znam uopšte kakav je plan - rekao je Vučić.
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)