VAŽAN STRATEŠKI PARNTER, OČEKUJE SE DALJI RAZVOJ SARADNJE: Brnabić se sastala sa ministrom spoljne trgovine Francuske
PREDSEDNICA Vlade Srbije Ana Brnabić sastala se danas sa ministrom spoljne trgovine Francuske Olivijeom Behtom i predstavnicima Francuske poslovne delegacije (MEDEF), nakon potpisivanja sporazuma u oblastima energetike, infrastrukture i medicine.

Foto: Tanjug
Brnabić je naglasila da je Francuska važan strateški partner Srbije na projektima od značaja za našu zemlju i izrazila očekivanje da će biti unapređena saradnja i na polju inovacija, veštačke inteligencije i biotehnologija, u kojima je ova zemlja napravila značajne iskorake, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.
Ona je ukazala na značaj francuskih investicija u Srbiji i pozvala nove francuske kompanije da ulažu na srpskom tržištu, koje je poslednjih godina postalo konkurentno i stabilno za poslovanje.

Foto: Tanjug
Imajući u vidu dobre rezultate u okviru spoljnotrgovinske razmene, kao i u oblasti poljoprivrede, Brnabić je izrazila uverenje da ćemo, zahvaljujući danas potpisanim sporazumima, "iste uspehe postići i u zajedničkom radu na projektima, pre svega, u sektoru medicine i onkologije".
Ministar spoljne trgovine Francuske ocenio je da francuske kompanije u Srbiji imaju pozitivan trend rasta, dodajući da se potpisivanjem sporazuma otvara više mogućnosti za saradnju dve zemlje.
Beht je preneo da njegova zemlja podržava Srbiju na evropskom putu i reforme koje sprovodi u procesu evrointegracija.
U okviru saradnje Srbije i Francuske danas su potpisani Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja uvođenja opšte automatizacije upravljanja elektrodistributivnom mrežom u Srbiji, Sporazum o saradnji između Infrastruktura železnica Srbije, Francuske agencije za razvoj i Francuske železnice (Es En Se Ef Internešnl), Pismo o namerama između kompanije Buig, Batiman Internešnl i Ministarstva zdravlja o saradnji u oblasti zdravstva, onkologije i medicine i Memorandum o razumevanju između kompanije Beogradski metro i voz i francuske kompanije Ra Te Pe Divelopment.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE: Ovako je izgledala poseta Vučića Nišu

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)