BERIŠA: Na severu tzv. Kosovo više ne postoji
POSLANIK Demokratske partije Kosova i bivši komandant OVK Hisen Beriša izjavio je da je na severu Kosova "prestao duh" kosovskog ustava i da je policija Euleksa koja patrolira tim delom vratila na snagu Rezoluciju 1244 Saveta bezbednosti UN.

Foto: Printskrin/Fejsbuk/Hisen Beriša
- Prva dužnost opozicije je da zaustavi vlast i izdaju kroz tzv. Plan u dva dela 'izaberi ili ostavi' jer nema šta da se uzme! Dakle, vratimo Kosovu teritoriju kao što ima mapu u zastavi ili promenimo zastavu, i napravimo je sa novom mapom, bez onih delova kojima ne upravljamo, tj. koji su izostavljeni iz državnih institucija, gubeći institucionalnu kontrolu na više od 17 odsto teritorije na severu zemlje, sa trendom širenja - naveo je Beriša na Fejsbuku.
Prema njegovim rečima, aktuelna kosovska vlast je dovela "treću republiku, a to je u stvari bankrot Republike Kosovo - nezavisne i suverene države u svim aspektima".
Beriša je naveo da Vlada Kosova nema mandat za izdaju.
- Svako ko tvrdi da predstavlja Kosovo u pregovorima, mora da se pojavi u Skupštini Kosova pre odlaska i nakon povratka. Svaki pokušaj drugačijeg ponašanja je državna izdaja i protivustavni čin - rekao je Beriša.
(Kosovo online)
Preporučujemo

VUČEVIĆ: Ako predsednik naredi, spremni smo da zaštitimo Srbe na Kosovu
21. 11. 2022. u 12:32

20 GODINA KASNIJE: Sastale se glumice iz filma "Zona Zamfirova" (FOTO)
21. 11. 2022. u 14:26

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)