BORELJ PORUČIO: Verujem da je moguće rešiti i pitanje tablica
VISOKI predstavnik za spoljnu i bezbednosnu politiku EU Žozep Borelj izrazio je večeras uverenje da je moguće rešiti i otvoreni problem oko tablica između Beograda i Prištine.

Foto: Printscreen/ec.europa.eu
Borelj je, u intervjuu za austrijski javni servis ORF, naglasio da je mir u ovom regionu veoma krhak, ali da je sporazum o slobodi putovanja pozitivan korak.
- Mi delujemo u modusu sprečavanja kriza. Kriza je mogla da izbije 1.septembra da nismo postigli dogovor o prelasku ''granica''. To je dobra novost - objasnio je on.
Ukazao je da je i dalje otvoren problem u vezi sa tablicama.
- Uveren sam da možemo i to rešiti - poručio je Borelj.
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (1)