EU RADI PROTIV SEBE SAME: Profesor Srđa Trifković o pritiscima Brisela - Zapad nema vremena da "lomi kičmu" Srbima (VIDEO)
EVROPSKA unija je prerasla u puku transmisiju američkog hegemona koji vrlo krotko i poslušno izvršava sve naloge, čak i u korist sopstvene štete, rekao je za jutarnji program Hepi TV istoričar i publicista Srđa Trifković.
Foto: EPA/Printskrin/Ilustracija
- S jedne strane imamo kancelara Šolca koji na NATO samitu u Madridu sa entuzijazmom govori o tome kako je NATO "svi za jednog, jedan za sve", a sa druge strane 11. jula predsednik Unije nemačkih sindikata upozorava na milione nezaposlenih kao posledicu odsecanja Nemačke od ruskih energenata. U toj i takvoj EU Srbija apsolutno nema šta da traži - kazao je profesor Trifković.
Danas je EU postala ideološka mašina za mlevenje identiteta koja nameće migrantske kvote, bizarne moralne principe i koja je postala puki satelit SAD, objašnjava istoričar.
- Činjenica je da je Zapad uložio tokom protekle tri decenije ogromnu energiju i resurse da Srbe "prevaspita" i da ih natera na prihvatanje postmodernih obrazaca bizarnog i devijantnog odnosa prema životu, svetu i čoveku - istakao je Srđa Trifković, ali je objasnio da je taj poduhvat Zapada bio neuspešan i da to uliva nadu da ima svetle budućnosti za Srbiju.
Kada bi Srbija prihvatila sve što EU traži od nje (uništenje Republike Srpske, priznanje lažne države Kosovo...), ne bi dobila nikakvu kompenzaciju, a Zapad ima preča posla nego da "lomi kičmu" Srbima, smatra profesor.
- Integrisati se isključivo samo u taj Zapad za Srbiju ne bi donelo nikakav benefit, a predstavljalo bi i moralni i materijalni sunovrat - kazao je Srđa Trifković.
Preporučujemo
TESLINA SAHRANA: Prijatelji mu ispunili dve poslednje želje (VIDEO)
13. 07. 2022. u 08:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (1)