LAJČAK: Brisel radi na susretu Vučića i Kurtija
SPECIJALNI izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je danas da se u Briselu radi na organizovanju sastanka predstavnika dve strane na najvišem političkom nivou.

Foto N. Skenderija
Lajčak, koji prisustvuje Prespanskom forumu, dodao je u intervjuu za TV21 da "očekuje da do susreta predsednika Srbije Aleksandra Vučića i kosovskog premijera Aljbina Kurtija dođe uskoro, pre letnjih odmora".
Lajčak je naveo da se sada radi na implementaciji ranije postignutih sporazuma usmerenih na rešavanje aktuelnih problema i oblikovanje budućih odnosa Beograda i Prištine.
-Druga stvar na kojoj radimo je rešavanje tekućih pitanja, kao što je problem nastao oko registarskih oznaka što je izazvalo ozbiljnu krizu u septembru. Želimo da obezbedimo da ne dođe do tenzija koje nikome nisu potrebne. Kao treće i najvažnije je oblikovanje budućih odnosa Srbije i Kosova i njihova normalizacija, istakao je Lajčak.
Preporučujemo

NAPREDNjACI DONELI ODLUKU: Aleksandar Šapić izabran za kandidata za gradonačelnika Beograda
16. 06. 2022. u 17:42 >> 17:44

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (2)