DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti ne veruje u inicijativu Otvoreni Balkan, "zato što je ideološki gadljiv i na otvorenost i na slobode, što svakodnevno potvrđuje svojom izolacionističkom politikom".
Povezane vesti
SA KURTIJEM SLAVE NEZAVISNOST: Skandalozna odluka Vlade Crne Gore o obeležavanju jubileja širom Kosmeta
VLADA Crne Gore u Prištini kroz svoje "diplomatsko predstavništvo" realizuje celogodišnji program "20 za 20", kojim se kroz niz kulturnih, umetničkih, edukativnih i sportskih događaja obeležava 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.
26. 05. 2026. u 23:23
KURTIJU ŽANDARMI PARAVAN ZA KBS: Analiza "Novosti" - Šta se krije iza formiranja Specijalne policijske jedinice na KiM
PRIŠTINSKI režim odavno je prešao sa institucionalnih na nasilne metode zastrašivanja i progona Srba na Kosovu i Metohiji, a ova strategija očigledno poprima alarmantne oblike.
22. 05. 2026. u 07:00
Petković ističe: Kurti je faktor destabilizacije na KiM
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da Aljbin Kurti radi sve suprotno stabilizaciji prilika na Kosovu i Metohiji, uslovljava dijalog, ruši dogovore iz Brisela, Srbima uskraćuje prava, zabranjuje srpsku robu, maltretira srpski narod.
20. 04. 2026. u 14:07
"Nećemo odustati od onoga što nam pripada" Petković: Srce Briselskog sporazuma - ZSO i posle 13 godina nije formirana
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su na današnji dan 2013. godine delegacije Beograda i Prištine, uz posredovanje Evropske unije, potpisale Prvi sporazum o principima koji regulišu normalizaciju odnosa, ali da ni danas, 13 godina kasnije srce tog sporazuma, Zajednica srpskih opština i dalje nije formirana uprkos čvrstim garancijama Evropske unije.
19. 04. 2026. u 09:45
Najnovije iz rubrike
Nastavlja se rat među blokaderima!
NA društvenim mreža rat među blokaderima dobija novu formu.
29. 05. 2026. u 22:33
DOK HAPSI I PROTERUJE SRBE, BLOKADERIMA DAJE DA SE ŠETKAJU PO MITROVICI: Adolf Kurti glavni sponzor rušitelja Srbije (FOTO)
ALjBIN Kurti svoju predizbornu kampanju započeo je hapšenjem direktora srpskih prosvetnih i obrazovnih institucija i otimačinom srpske imovine, ali zato za blokadere iz centralne Srbije prostire crveni tepih na KiM.
29. 05. 2026. u 22:22
Korupcija „ubija“ ili samo „razbija“, kada krene iz – rektorata?
Javnosti u Srbiji je dobro poznato da „studenti“ u Beogradu rade na eliminisanju kandidata sa svoje političke „liste“. Zanimljivo je videti – sa kakvim argumentima, kojim saznanjima o pojedincima traže njihovo trajno uklanjanje
29. 05. 2026. u 21:25
ODNOSI KINE I SRBIJE DOSTIŽU NOVE VISINE: Predsednik u intervjuu za agenciju Sinhua u Pekingu govorio o međusobnoj podršci dveju zemalja
ČELIČNO prijateljstvo između Kine i Srbije je neraskidivo i siguran sam da će u odnosima dveju zemalja dostići i nove visine, što je za dobrobit obe zemlje i oba naroda, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
29. 05. 2026. u 21:23
BIVŠI ITALIJANSKI AMBASADOR U BEOGRADU ĆE NASLEDITI KRISTIJANA ŠMITA U BIH: Iskusni diplomata kandidat za visokog predstanika
ITALIJNSKI diplomata Antonio Zanardi Landi i zvanično je kandidat za visokog predstavnika u BiH, potvrđeno je za portal Politički.ba iz više diplomatskih izvora. Izvori su sugerisali da je kandidaturu Zanardija Landija, koga su izvorno predložile Sjedinjene Američke Države, prihvatio i zvanični Rim kako bi pozicija visokog predstavnika ipak ostala u evropskim rukama.
29. 05. 2026. u 18:45
Komentari (1)