VULIN ČESTITAO VUČIĆU: Građani Srbije su dobro izabrali, a svi Srbi su dobili svog predsednika
MINISTAR unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin čestitao je predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću novi mandat i položenu zakletvu.
Foto: P. Milošević
- Srbija i Srbi gde god da žive pratili su zakletvu svog predsednika. Vučić se obratio i svetu i srpskom svetu u nikada težem i komplikovanijem trenutku u međunarodnim odnosima i nije dopustio da mu bilo koji pritisak promeni politiku čuvanja vojne neutralnosti i interesa Srbije. Posle njegovog govora nismo dobili nijednog neprijatelja i nismo izgubili nijednog prijatelja, sačuvali smo samopoštovanje, ali i zaslužili poštovanje drugih. Teško je naći državnika koji ima Vučićevu hrabrost da velikim silama u trenutku pogubne i razarajuće histerije koja vlada svetom kaže istinu o stradanju Srbije i Srba, ali i istinu o gaženju međunarodnog prava i posledicama agresije NATO pakta na SR Jugoslaviju 1999. godine. Srbija je danas još jednom razumela zašto je njen izbor ispravan, da li bilo ko, pa i oni koji su glasali za Vučićeve protivkandidate mogu da ih zamisle na istom mestu i u njima, u teškom trenutku, prepoznaju i hrabost i veštinu i poštovanje prošlosti i jasnu viziju budućnosti. Građani Srbije su dobro izabrali, a svi Srbi su dobili svog predsednika - izjavio je ministar Vulin.
Podsetimo, Vučić je u obraćanju nakon polaganja zakletve rekao da tokom svog mandata želi da radi više, ali ne za sebe, nego za Srbiju, kao i da mu je ideal dobrobit svih građana.
- Ključni cilj kome ću posvetiti ovaj mandat je da Srbija bude bolja zemlja nego kad sam došao. Nema te žrtve koju neću podneti, jer sa idealima nema kompromisa. Upravo zato što je moj jedini ideal Srbija. Preuzimam na sebe breme velike odgovornosti, ne samo prema ovoj generaciji, nego i prema prethodnicima i pokolenjima koja slede. Verujem da će naša politika biti lišena suda vremena. Verujem da će naše vreme označiti kao vreme stabilizacije i uzleta Srbije - rekao je Vučić.
- Onaj koji zna šta je država uvek zna šta mu je dužnost i nikada to ne zaboravlja. Interesi države su uvek iznad pojedinačnih - rekao je Vučić.
Više o tome čitajte KLIKOM OVDE!
Preporučujemo
"NEKA ŽIVI SRBIJA": Vučić poslao poruku građanima nakon zakletve (FOTO)
31. 05. 2022. u 12:43
NOVINE NA PROFILIMA NOVOG-STAROG PREDSEDNIKA: Posebna rubrika obradovaće građane
31. 05. 2022. u 11:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)