SNAŽIMO LOVAČKU AVIJACIJU Vučić poručio: Nova ulaganja u Vojsku Srbije
NA vojnom aerodromu "Pukovnik - pilot Milenko Pavlović" danas je održan prikaz dela sposobnosti srpskih vojnih snaga pod nazivom "Štit 2022", u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i drugih zvaničnika.
Foto: Z. Jovanović
– Ponosan sam na Vojsku Srbije, čestitam na izuzetno izvršenoj vežbi. Mogli ste da vidite naše generale koji su leteli migovima, orlovima, da pokažu da je uvek na svakom mestu jednako i oficiri i podoficiri jednako ispunjavaju zadatke, 14 migova 29, ukupno 11 orlova, deo naše bombarderske avijacije. Biće potrebna dodatna ulaganja, uskoro ćemo doneti odluke o tom pitanju i značajno ćemo da osnažimo našu lovačku avijaciju. Srbija je neutralna zemlja i mora da pronalazi rešenja da može da sačuva svoje nebo i svoju zemlju – rekao je Vučić.
– Danas smo imali više novca i bolje uslove, i zato smo mogli ovako da opremimo našu vojsku. Kada posetimo naše ronioce i vidimo da nemaju mokra odela, kada to obezbedimo, onda sam zadovoljan time.
Preporučujemo
SPEKTAKL U BATAJNICI: Desant legendarne 63. padobranske brigade (FOTO/VIDEO)
30. 04. 2022. u 12:20
MOĆNI KINESKI PVO SISTEM U BATAJNICI: Pogledajte kako izgleda FK-3 Vojske Srbije (FOTO)
30. 04. 2022. u 09:56
ŠTIT SRBIJE POSTAO JAČI: Vučić najavio novu nabavku za Vojsku Srbije (FOTO/VIDEO)
30. 04. 2022. u 07:13 >> 12:52
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (1)