EKONOMIJA RECEPT TRIJUMFA: Zapadni mediji opširno izveštavali o izbornoj trci, Dojče vele zna razlog Vučićeve nadmoći

VODEĆI francuski mediji javljaju o ubedljivoj pobedi aktuelnog predsednika Srbije Aleksandra Vučića i SNS na nedeljnim izborima za predsednika i skupštinu, ističući pravi narodni plebiscit.

ЕКОНОМИЈА РЕЦЕПТ ТРИЈУМФА: Западни медији опширно извештавали о изборној трци, Дојче веле зна разлог Вучићеве надмоћи

Foto Tanjug

Francuska agencija AFP naglašava da je Vučić ostvario ogromnu pobedu, u kojoj je predstavljen kao garant stabilnosti u senci rata u Ukrajini. Između ostalog naglašavaju i to da je zemlja "dramatično skrenula udesno". Konstatuje se da "mnogi Srbi podržavaju rat koji vodi Kremlj".

- Opozicija trvdi da je uspela da napravi prodor u gradsku skupštinu Beograda, iako zvanični rezultati još nisu dostupni - ističe, između ostalog, AFP.

Nemački Dojče vele navodi da Vučićev recept za uspeh na izborima leži u ekonomiji:

- Srpski BDP po glavi stanovnika je u prošlih pet godina porastao za zavidnih četrdeset odsto. Nezaposlenost se smanjila, državni dug se držao u granicama, devizne rezerve su izdašne. To očigledno pali jer se oseti u frižideru i na bankovnom računu - navodi nemački medij.

U prvom osvrtu na rezultate izbora u Srbiji, Si-En-En prenosi da je Vučić ukazao da je sukob u Ukrajini imao uticaja na predizbornu kampanju i da Srbija ne planira da odstupi od igre balansiranja između puta ka članstvu u EU i bliskih odnosa s Rusijom i Kinom..

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

TAJNA PESME TUŽNO LETO TOME ZDRAVKOVIĆA: Evo kome je posvetio ove vanvremenske stihove