PREDSEDNIK VUČIĆ OBEĆAO: Lično od svoje plate će finansirati restauraciju statue male Milice Rakić

STATUU Milice Rakić, nastradale devojčice u bombardovanju NATO-a koja je nestala pre nekoliko dana iz Tašmajdanskog parka, pronašli su jutros u jednom beogradskom parku radnici JKP "Zelenilo Beograd".

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ОБЕЋАО: Лично од своје плате ће финансирати рестаурацију статуе мале Милице Ракић

Foto: V. Danilov

Vandali koji su uklonili statuu nisu uspeli da je unište, navodi se u saopštenju Gradske uprave i dodaje da je zamenik gradonačelnika Goran Vesić obavestio predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je statua pronađena.

Kako se navodi u saopštenju, predsednik Vučić je rekao da će lično od svoje plate finansirati restauraciju statue i njeno vraćanje na spomenik deci ubijenoj u NATO bombardovanju.

Statuu će restaurirati "Livnica Jeremić" koja je i prvobitno izlila statuu, navodi se i dodaje da se u narednim danima očekuje da statua bude restaurirana i vraćena na svoje mesto.

Vesić je u ime Grada Beograda zahvalio predsedniku koji je odlučio da svoj novac donira za restauraciju spomenika.

Vesić je istakao da je spomenik Milici Rakić svedočenje o najstrašnijim događajima koji su se desili tokom bombardovanja zbog kojeg je, podsetio je, nastradalo više hiljada ljudi među kojima i nekoliko desetina dece.

U saopštenju se dodaje da je Milica Rakić simbol bezumnosti tog čina, kao i stradanja druge dece, te da ovaj spomenik zbog toga ima posebnu težinu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (14)

TRIK OD NEKOLIKO SEKUNDI: Kako da bezukusna lubenica bude slađa i sočnija?