ŠEŠELJ: U današnjim "Večernjim novostima" objavljen najbolji polemički tekst u poslednjih 30 godina
PREDSEDNIK SRS Vojislav Šešelj preporučio je građanima da kupe današnje "Večernje novosti" i da pročitaju autorski tekst Irineja Bulovića, episkopa bačkog.
Foto: TV Pink printskrin
- Ja ne bih tekst prepričavao. Poručujem svima da danas uzmu "Novosti" i da taj tekst pročitaju. Nenad Čanak je iz automaške porodice. Otac mu je bio član predsedništva Vojvodine, majka profesor Univerziteta. Bili su teški autonomaši i nije bio kršten. Vladika Irinej nam otkriva podatak da je Nenad Čanak polovinom devedesetih godina otišao da se krsti u jednom fruškogorskom manastiru. Jedan novosadski paroh ga je krstio. To je nešto što niko u Srbiji nije znao. Kad pomisli da mu je potrebna crkva za neku svoju ambiciju, spreman je i to da proguta, a onda da uđe kao satana u rat protiv crkve ne birajući sredstva - rekao je Vojislav Šešelj za jutarnji program TV Pink.
Lider radikala kaže da je tekst vladike Irineja pisan gospodstveno i da je to najbolji polemički tekst objavljen u našim medijima u poslednjih 30 godina.
- Sa velikim duševnim mirom je tome vladika pristupio - rekao je Šešelj.
Tekst o kom je u jutarnjem programu pričao dr Vojislav Šešelj možete pročitati i na našem portalu KLIKOM OVDE.
Foto: Novosti
Preporučujemo
SVE O FENOMENU KRŠTENOG NEKRSTA: Vladika Irinej Bulović o govoru mržnje Nenada Čanka
11. 12. 2021. u 18:11
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (2)