VUČIĆ IZ SLOVENIJE: Jedinstvena ideja da se umetnička diplomatija poveže sa vinskom diplomatijom (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić boravi u službenoj poseti Sloveniji.
Foto: Printskrin
Vučić se obraća povodom otvaranja umetničke ambasade Republike Srbije.
- Jedinstvena je ideja da se umetnička diplomatija poveže sa vinskom diplomatijom - rekao je Vučić, imajući u vidu da je umetnička ambasade smeštena kod vinara Marjana Simčića.
Vučić je rekao da se radi o ispretpletenosti umetnosti i vina.
- Ne poznavati ukus vina, isto je što i ne videti boje - citirao je Vučić pesnika Tina Ujeviča.
Vučić kaže da je Srbija veoma zadovoljna bilateralnim odnosima sa Slovenijom i istakao da je Slovenija jedan od najznačajnijih trgovinskih partnera Srbije.
On je pozvao sve prisutne da posete Srbiju.
- Živelo prijateljstvo Srbije i Slovenije - rekao je Aleksandar Vučić na kraju obraćanja.
Zapratite Nportal na Fejsbuku.
Preporučujemo
"SNOVIMA NEMA KRAJA!" Vučić objavio snimak sa snažnom porukom: Ponosan sam (VIDEO)
03. 10. 2021. u 20:36
RAZGOVOR PRIJATELjA: Vučić se u Sloveniji sastao sa Draganom Čovićem (FOTO)
05. 10. 2021. u 16:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (3)