VLJORA ČITAKU NAPALA GRENELA NA TVITERU ZBOG VIDOVDANA: Nije joj ostao dužan - "Ovo vas previše vređa!"
BIVŠI izaslanik Donalda Trampa za dijalog Beograda i Prištine oglasio se juče na Tviteru povodom obeležavanja Vidovdana, jednog od najvećih srpskih praznika.
Foto: Printscreen/Jutjub/Georgetown Institute for Women, Peace & Security
- Danas odajemo počast herojima. Na današnji dan 1389. godine započela je bitka protiv Osmanlija na Kosovu. Danas je spomen dan na Svetog kneza Lazara i srpske svete mučenike - napisao je Grenel na Tviteru.
Nakon ovog postupka nekoliko bivših kosovskih političara „skočilo“ je na bivšeg izaslanika Donalda Trampa za dijalog Beograda i Prištine. Najglasnija među njima bila je Vljora Čitaku.
Bivša ambasadorka samoproglašenog Kosova u UN Vljora Čitaku odgovorila mu je da se ne srpska, već balkanska vojska borila protiv osmanskog osvajanja.
- Ova bitka je postala osnovni mit koji nastavlja da hrani srpski nacionalizam od 19. veka držeći sve nas za taoce - besprizorno je navela Čitaku.
Međutim, Ričard Grenel joj nije ostao dužan. Ironično joj je poručio „da je to previše vređa“.
- Verovatno je iscrpljujuće kad se u svemu nalazi bes. Ljudi žele posao i rešenja – pružite im ruku - odgovoio je Grenel Vljori.
Foto: Printscreen/Jutjub/Georgetown Institute for Women, Peace & Security
Preporučujemo
SEMBERIJA PAMTI NAJBOLjE SINOVE: Obeležen Vidovdan u Srednjem Dragaljevcu
28. 06. 2021. u 22:42
"SRBIJA SLAVI VIDOVDAN KAO POBEDNIK": Predsednik poslao snažnu poruku narodu (FOTO)
28. 06. 2021. u 21:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (8)