RENDŽERS POPRAVIO EFIKASNOST: "Orlovi" igraju ispod svog renomea
RENDžERS dočekuje Benfiku na svom "Ajbroksu" u revanšu osmine finala Lige Evrope. Prvi meč u Lisabonu završen je nerešenim rezultatom 2-2.

Profimedia
Rendžers je obezbedio prvo mesto u Grupi C Lige Evrope sa 11 osvojenih bodova iz šest odigranih kola, u konkurenciji sa Spartom iz Praga, Betisom i Arisom, pa im plej-of nije bio potreban kao protivniku u osmini finala Benfiki.
Ekipa Filipa Klementa od početka godine je doživela samo jedan poraz i to od Madervela kod kuće u 29. kolu škotskog Premijeršipa. Posle toga odigrali su meč u Lisabonu, a zatim pobedili Hibse sa 2:0 u gostima u okviru Škotskog kupa.
Rendžers drži vodeću poziciju u domaćem šampionatu sa 70 osvojenih bodova, što je dva boda više od drugoplasiranog Seltika. Treba reći i da je Rendžers u poslednje vreme bio izuzetno efikasan, sa najmanje dva gola u devet od prethodnih deset mečeva u svim takmičenjima.
S druge strane, Benfika je obezbedila plasman u osminu finala Lige Evrope pobedivši Tuluz ukupnim rezultatom 2:1 u plej-ofu, ali njihova forma u poslednje vreme je ispod renomea.
Tim Rodžera Šmita izgubio je od Sportinga sa 2:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Portugala, a zatim je pretrpeo ponižavajući poraz od Porta sa 5:0 u ligi. U prošlom kolu su povratili samopouzdanje rutinskom pobedom od 3:1 na svom Luzu protiv Estorila, golovima Orkuna Kokdžua, Markosa Leonarda i Tijaga Guveija.
S obzirom na to da je Benfika u prethodna dva gostovanja teško pronalazila put do protivničke mreže, napad portugalskog tima moraće da bude na visini zadatka u Glazgovu ako želi da izbori plasman u četvrtfinale Liga Evrope.
U prvom meču protiv Rendžersa, Benfika je pokazala ranjivost, bila je prinuđena da juri gol zaostatka tokom celog meča. Na kraju su uspeli da izjednače autogolom Konora Goldsona i tako zadržali epitet tima koji tek treba da izgubi na svom terenu u ovom takmičenju.
NAŠ TIP: 3+ (kvota 1,70)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU SERIJALA "KLADIONIČARSKE PRIČE"
Preporučujemo

ZGROZILI SU MNOGE: Ono što su Ukrajinci uradili na Evropskom prvenstvu - niko živ nije očekivao
Otkako je počeo rat u Ukrajini, Rusija je bila ta čiji su sportisti češće bili spominjani u svetskim krugovima nego ukrajinski, jer je mnogima bilo (i još uvek jeste) zabranjeno učešća na međunarodnim nadmetanjima, ali... Ovoga puta su Ukrajinci privukli veliku pažnju - i to zbog skandala koji su priredili.
15. 06. 2025. u 19:43

UŽAS! Sport tuguje: Izrael ubio reprezentativca Irana i još troje sportista iz drugih sportova
Najnovije vesti vezane za rat u kome se Izrael i Iran međusobno napadaju dalekometnom municijom potresle su i svet sporta.
15. 06. 2025. u 13:16

RUSIJA TUGUJE: Poginula Julija Rodina
Otkako je počeo rat u Ukrajini, Rusija je ostala bez nekoliko važnih ličnosti iz sveta sporta, ali najnovije vesti vezane za Rusiju i njene tragične sportske priče ipak dolaze sa drugog meridijana.
15. 06. 2025. u 13:42
Komentari (0)