HERAKLES POVEO PROTIV AJAKSA PA STAO: Najmegenu prija gostovanje u Almelu
U prvom meču drugog kola holandske Eredivizije Herakles Almelo dočekuje ekipu NEC Najmegena. Obe ekipe su sezonu započele porazom, pa je ovaj meč prilika da dođu do prvih bodova.

Profimedia
Herakles se prošle sezone takmičio u Erste diviziji i kao prvoplasirani tim na tabeli, uz Zvole, izborio povratak u najelitnije holandske klubove.
Herakles je u pripremnom periodu odigrao šest prijateljskih mečeva uz osrednji učinak od tri pobede i tri poraza. Savladali su Almeloz sa 5:1, FK Emen sa 1:0 i Ekscelzior sa 2:1, dok su poraženi od Prousen Minstera 4:2, Kambura 4:1 i FK Volendama 3:1.
Herakles je u prvom kolu šampionata imao "nemoguću misiju" protiv jednog od najvećih holandskih klubova Ajaksa. Na opšte iznenađenje poveli su krajem prvog poluvremena, ali su "kopljanici" uspeli već u narednom napadu da izjednače. Drugo poluvreme donelo je potpuno drugu igru pa je Ajaks sa tri gola lagano rešio meč u svoju korist.
NEC je prethodnu sezonu završio na sredini tabele, na 12. mestu na tabeli, bez rizika od ispadanja, ali i bez šanse da se plasira u Evropu.
Ekipa iz Najmegena je u pripremnom periodu u četiri meča zabeležio je isto toliko pobeda. Savladali su Valkvijk 1:0, Altrinkam 4:0, Al Tavon 3:1 i u poslednjoj utakmici pred početak šampionata Venzi sa 3:1.
Ipak, uprkos dobrim igrama u prijateljskim utakmicama, Najmegen je izgubio u prvom kolu Eredivizije na svom terenu od Ekselziora. I pored vođstva od 2:1 i 3:2, domaći su zbog pada koncentracije u završnici meča primili dva gola i zabeležili poraz od 4:3.
Herakles ne zna za pobedu protiv Najmegena pet poslednjih utakmica u kojima je izborio samo jedan remi. Tri od tih pet utakmica igralo se u Almelu i sva tri su pripala ekipi iz Najmegena.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
NAŠ PREDLOG: 3+ (kvota 1,60)
Preporučujemo

ZGROZILI SU MNOGE: Ono što su Ukrajinci uradili na Evropskom prvenstvu - niko živ nije očekivao
Otkako je počeo rat u Ukrajini, Rusija je bila ta čiji su sportisti češće bili spominjani u svetskim krugovima nego ukrajinski, jer je mnogima bilo (i još uvek jeste) zabranjeno učešća na međunarodnim nadmetanjima, ali... Ovoga puta su Ukrajinci privukli veliku pažnju - i to zbog skandala koji su priredili.
15. 06. 2025. u 19:43

UŽAS! Sport tuguje: Izrael ubio reprezentativca Irana i još troje sportista iz drugih sportova
Najnovije vesti vezane za rat u kome se Izrael i Iran međusobno napadaju dalekometnom municijom potresle su i svet sporta.
15. 06. 2025. u 13:16

RUSIJA TUGUJE: Poginula Julija Rodina
Otkako je počeo rat u Ukrajini, Rusija je ostala bez nekoliko važnih ličnosti iz sveta sporta, ali najnovije vesti vezane za Rusiju i njene tragične sportske priče ipak dolaze sa drugog meridijana.
15. 06. 2025. u 13:42
Komentari (0)