USEVE ŠTITI JOŠ 760 RAKETA: Ojačana protivgradna zaštita u Pokrajini
POKRAJINSKI sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo obezbedio je novih 760 raketa, u vrednosti od 30 miliona dinara za protivgradnu zaštitu poljoprivrednih useva na teritoriji AP Vojvodine.

Foto: Pres služba Pokrajinske vlade
Pokrajinski sekretar za poljoprivredu Čedomir Božić istakao je da se privode kraju radovi na Radarskom centru "Fruška gora", gde će biti uspostavljen automatizovani sistem odbrane od grada, a taj projekat je vredan 600 miliona dinara. Posle toga počinje realizacija projekta automatizacije radarskih centara "Bajša" i "Samoš", a vrednost te investicije je 1,4 milijarde dinara. Za dve godine postojaće potpuno automatizovan sistem odbrane od grada za celu Vojvodinu.
Direktor Republičkog hidrometeorološkog zavoda prof. dr Jugoslav Nikolić naveo je da u Srbiji ima 13 radarskih centara, od kojih su tri na teritoriji AP Vojvodine. U Radarskom centru "Fruška gora" za početak sezone spremno je 90 automatskih lasera, dok će preostalih 28 biti spremno u junu, čime će ovaj centar u potpunosti biti automatizovan.
Preporučujemo

VOJVOĐANIMA PROTIVGRADNE RAKETE: Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu
16. 04. 2021. u 14:30

ZA MIRNIJI SAN RATARA: U centru "Fruška gora" modernizacija protivgradne zaštite
01. 03. 2021. u 09:23

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

HAOS U HRVATSKOJ: Zagreb u blokadi, zatvaraju se 3 glavna mosta, a saobraćaj se obustavlja zbog koncerta Tompsona
VEĆ JE počelo fazno obustavljanje saobraćaja u oblasti oko Hipodroma - 11 dana pre koncerta.
24. 06. 2025. u 12:24
Komentari (0)